Balte levněji
o obalech bez obalu

optimalizujte svoje náklady na balení

Blog


Overpackaging - méně znamená více

Většina výrobců a prodejců se snaží o to, aby jejich produkty byly během skladování a přepravy pořádně chráněny. Výrobky často absolvují dlouhou cestu a několikanásobnou manipulaci, než se dostanou ke konečnému spotřebiteli. Výrobce či prodejce většinou nemá přímou kontrolu nad způsobem dopravy, neboť ta je v rukách externích dodavatelů logistických služeb. Distributoři se proto snaží maximalizovat ochranné účinky obalu a předejít tak komplikacím s poškozením zboží a následnými reklamacemi. V některých případech ale platí, že „méně znamená více“.

čístOverpackaging - méně znamená více

Jak obaly snižují náklady na skladování

Stejně jako v mnoha předchozích článcích si i dnes ukážeme, že obal výrazně ovlivňuje náklady i v dalších oblastech firmy. Bohužel se v praxi neustále setkáváme s přístupem „Obal je nutné zlo a nebudeme za něj utrácet“ A tak je při hodnocení obalu nejdůležitější jeho jednotková cena, které lahodí oku na fakturách a v tabulkách. To, že dobře zvolený obal přináší rozsáhlé snížení nákladů na skladování nebo logistiku, už zajímá méně lidí. A přitom snižování nákladů (jakýchkoli!) přináší každé firmě konkurenční výhodu, která může rozhodovat o její budoucnosti. Pojďme se tedy podívat, jak může obal snížit náklady na skladování nebo logistiku.

čístJak obaly snižují náklady na skladování

Snižujte náklady! Ale s rozumem…

Každá racionálně hospodařící firma by měla neustále hledat cesty, jak snížit náklady. A tak to má být, protože tak je to správné. Ale i hledání úspor by mělo být v mezích zdravého rozumu a na základě úplných relevantních informací a podkladů. A to je mnohdy kámen úrazu. V poslední době se totiž stále častěji objevují téměř zázračné nabídky na optimalizace a úspory nákladů. Tyto nabídky předkládají poradenské firmy, které jsou „experty na cokoli“, a slibují tak snížení nákladů na energie, stroje, IT, ochranné pomůcky a mnoho dalšího, obalové materiály nevyjímaje. Dříve než na takovou nabídku kývnete, pořádně se zamyslete…

čístSnižujte náklady! Ale s rozumem…

Ocelové nebo plastové vázací pásky?

V dnešním článku se blíže podíváme na jeden ze základních fixačních prvků, bez kterého by dnešní transport produktů jen stěží fungoval. Vázací pásky se používají například k uzavírání přepravních obalů, při tvorbě a fixaci manipulačních jednotek, svazkování či paletizaci. Historicky první se začaly používat ocelové vázací pásky (nepočítám-li lana či provazy). Později se začaly používat vázací pásky vyrobené z plastů. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých materiálů a samozřejmě také na to, jak je to s náklady u jednotlivých druhů vázacích pásek.

čístOcelové nebo plastové vázací pásky?

Balení pro eshopy (1)

Internetové obchody a online nákupy jsou fenoménem posledních let. V roce 2016 působilo v České republice více jak 36 000 e-shopů, ve kterých Češi utratili téměř 100 miliard korun. Za těmito čísly se skrývají miliony zásilek směřujících od prodejců k zákazníkům. Drtivou většinu zásilek přepravují k zákazníkům smluvní dopravci a je tedy nutné je pořádně zabalit (a ochránit tak během přepravy před poškozením a nepovoleným otevřením). Jak na to?

čístBalení pro eshopy (1)

© BALTE LEVNĚJI 2014, všechna práva vyhrazena  |   Zásady používání cookies    Nastavení cookies    Zásady ochrany osobních údajů  |  vytvořil Kurzor, s.r.o.

Kurzor.net