Balte levněji
o obalech bez obalu

optimalizujte svoje náklady na balení

Blog


Balte ekologicky

Udržitelnost, uhlíková stopa, ochrana klimatu… Ekologie je téma, které v posledních letech rezonuje společností. A v této souvislosti jsou často zmiňovány obaly a balení. Spolu se snahou snížit negativní dopady na životní prostředí se také vyskytlo mnoho polopravd, dogmat a zkratkovitého myšlení. Například papír je dobrý a plast je špatný, nebo že ekologická řešení jsou vždy dražší. A i pro firmy, které mají upřímnou snahu chovat se ekologicky, není snadné najít správnou cestu. Jaké jsou tedy možnosti snížit negativní dopady na životní prostředí v rámci obalů a balení?

čístBalte ekologicky

Království za krabici!

Toho, čeho jsme nyní svědky na trhu papírových obalů, nikdo nepamatuje. Odvětví prochází nejdivočejším obdobím za poslední desítky let. Ceny letí strmě vzhůru. Dodací termíny se prodlužují. Panuje všeobecná nervozita a to jak u zákazníků, tak i u výrobců a zpracovatelů. A vzhledem k tomu, že papír je nejpoužívanějším obalovým materiálem současnosti, pocítila tuto situaci většina firem. Co za tím vězí? A jak se v této situaci zachovat?

čístKrálovství za krabici!

Balte levněji? Hlavně mějte do čeho!

V současnosti zažíváme dříve nepředstavitelné věci a jedinou jistotou je asi to, že jisté není vůbec nic. Obrovské změny a nejistota se týkají asi všech oblastí lidské činnosti, obalový průmysl nevyjímaje. Téměř všechny druhy obalů zdražují ruku v ruce s jejich nedostatkem. A důvodů, proč se trh s obaly za poslední půl rok tak prudce změnil, je mnohem víc než jen pandemie koronaviru. Pojďme se podívat na důvody změn a cenových výkyvů jednotlivých materiálů.

čístBalte levněji? Hlavně mějte do čeho!

Automatizujte a balte levněji

Balení produktů je poměrně neproduktivní činnost. Obal je samozřejmě nezbytný kvůli ochraně zboží, logistice, předávání informací apod., ale v rámci průmyslu jde často o „nutné zlo“. V předchozích článcích jste se mohli dočíst o mnoha způsobech, jak na balení, kde ušetřit náklady, zrychlit a zefektivnit balení. A jednou z cest pro optimalizaci balení je automatizace. Zapojením strojů do procesu balení totiž přináší řadu výhod. A týká se to i balení do krabic.

čístAutomatizujte a balte levněji

10 důvodů, proč firmy nebalí levněji

Za více jak deset let, co se mezi obaly pohybuji, jsem nenavštívil firmu, ve které by se nedaly najít úspory nákladů na balení. Někde na tom byli lépe, někde hůře, ale všude se dal najít způsob, jak ušetřit firmě peníze. A proč firmy utrácí víc, než je nutné? Ačkoli je každá firma jiná, příčiny bývají hodně podobné. V následujícím článku jich uvádím rovnou deset. Schválně, jestli najdete i ten váš…

číst10 důvodů, proč firmy nebalí levněji

© BALTE LEVNĚJI 2014, všechna práva vyhrazena  |   Zásady používání cookies    Nastavení cookies    Zásady ochrany osobních údajů  |  vytvořil Kurzor, s.r.o.

Kurzor.net